RPG

Zaklínač a Antikrist

Autor hry: johny1l Rok vzniku: 2011 Platforma: Windows Verze: 1.0

ZaA je hororovou polo-rpg hrou. Která do sebe míchá několik žánrů. ZaA si propůjčuje kousek světa ze známe ságy Andreie Sapkowski (Zaklínač) a kousek z románu Brema Stokera(Hrabě Drácula). A však dohromady zde vzniká uplně jiný a nový příběh. Celá hra běží ve 2D. Ovládáte postavu z horního pohledu. Ve hře naleznete samozřejmě hlavní příběhovou linii, ale také spoustu vedlejších questů(které jsou pro úspěšné dokončení hry, velice důležité). Jako v jiných rpg hrách i zde budete zbírat zkušenosti. A levelovat postavu. Tak trochu jsem se uchýlil k experimentu a do hry jsem nezařadil inventář. Uvidíme jak si ve hře poradíte. Jen s věcmi, které máte u sebe a které naleznete.

Download (Pokračování textu…)

Příchozí vyhledávací fráze:

Faith and Destiny

Autor hry: Glorin Rok vzniku: 2010 Platforma: Windows Verze: 1.0

Ďalšie RPG od českého tvorcu. Tentokrát budete hrať za 2 kamarátov z detstva Alvina a Adrasa. Ako býva pri RPG maker hrách zvykom, tak grafika je “mierne” retro a z dostupných stiahnuteľných zdrojov na internete. Boj prebieha v reálnom čase a je podobný ako z Rebelových hier (Forbidden saga…). Pre tých čo nehrali, tak chodíte, sekáte a keď sa vám minie energia (akýsi ATB meter), musíte chvíľku čakať aby ste mohli zasa sekať. Hudbu si autor požičal z známeho japonského anime Fullmetal alchemist, tak hudba pekne dotvára atmosféru hry a pridáva na zážitku. Príbeh je veľmi pekne spracovaný a zaujímavý.

Príbeh: Alvin a Adras jsou kamarádi odjakživa. Když byli ještě děti, vědma jim vyvěštila budoucnost, jeden z nich se stane spasitel pro lid, jeho jméno se bude skloňovat všemi pády a stane se jejich hrdinou. Po několika letech vypukne Velká válka a po jejím konci zůstanou na světě trosky ze starých říší. Svět je tvořen městskými státy a nikde není bezpečno, ale Adras a Alvin již viděli dost utrpení. Rozhodli se svět znovu spojit. Do cesty se jim ale dostane tajemná skupina která si říká Conquera. Kdo jsou a co jejich cílem? Kdo se stane vládcem svého osudu?

Download

Více >

Prokletí Eridenu

Autor hry: Zima software Rok vzniku: 1997 Platforma: DOS Verze: -

Prokletí Eridenu je starou českou RPG klasikou, která byla komerčně prodávána na pultech českých obchodů. Hra vznikla v roce 1997, tedy největšího dungeon boomu ve své době, takže není nepodobná Eye of Beholder, Dungeon Master či Ishar. Většina dobrodružství se odehrává v temných kobkách, kde natrefíte na spoustu nepřátel, záhad, soubojů a úkolů.

Legenda praví, že jednoho dne vydal se na cestu světem. Na své cestě narazil na trosky města, jež bývalo v dávných mapách zaneseno jako Eriden. I vydal se prázdnými ulicemi města v marné touze po zjistě1ní historie Eridenu. Zastavil se u dveří domu, který jej upoutal svou odlišností od ostatních budov města. S napětím začal číst prastarý vzkaz ležící na stole: “Ty, jenž v časech příštích staneš na této zemi věz, že prokleto bylo město Eriden.”

  Prokletí Eridenu / Zima Software (28,6 MiB, 2 538x)

(Pokračování textu…)

Příchozí vyhledávací fráze:

Forbidden saga

Autor hry: Rebel/RPG2 heaven Rok vzniku: 2009 Platforma: Windows Verze: 1.35

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Áno toto si asi povie veľa hráčov, ktorý hrali Rebelovo predchádzajúce dielko a trochu už načuchli do FS. Po tom ako višlo Broken Hearts sa nenašlo na českej ani slovenskej freeware scene RPG, ktoré by mu mohlo ako tak konkurovať. Ale aj kráľ raz musí zomrieť a tak sa stalo aj s Broken Hearts. Na miesto BH nastupuje jeho mladší brat a to Forbidden saga. Príbeh hovorí o chlapcovi menom Lance, ktorý sa chce stať členom uznávaného cechu lovcov a ako sme už zvyknutý, nebudeme hrať za lenivcov, tak Lance pre tento svoj sen denne trénoval v lese. Pri cvičení mu pomáha jeho učiteľ Valas. Hra okrem hlavnej príbehovej línie obsahuje tiež veľa vedľajších lokácií, takže sa nemusíte báť keď nezabijete bossa na prvýkrát, stačí sa chvíľu po pestrom živom svete len tak pofľakovať a expiť a na ďalší krát boss určite padne. Keď som povedal že v živom svete tak som to myslel doslovne, Rebel si dal záležať a naozaj postavy v tomto svete žijú svoj život, vždy vám niečo povedia, aj keď niesu zahrnuté v žiadnej misií.

  Forbidden saga / Rebel + RPG2 heaven (158,2 MiB, 2 221x)

(Pokračování textu…)

Příchozí vyhledávací fráze:

Legie

Autor hry: Sudokop Rok vzniku: 2009 ? Platforma: Windows Verze: 1.10.09

Pěkná česká RPG hra s prvky adventury od autorů Sudokop. Ve hře najdete spoustu dialogů, postav a také 3D prostředí středověké Jilemnice a přilehlého kopcovitého okolí. Příběhem putujete jako hosposký pacholek bez magie, elfů a dalších typických prvků RPG her.

  Legie / Sudokop (8,8 MiB, 2 059x)

Příchozí vyhledávací fráze:

Brány Skeldalu

Klasika fantasy RPG žánru. Vaším úkolem je zničit 5 mágů, kteří zavedlu hrůzovládu na ostrově Rovenland. K dispozici máte 3 postavy různého povolání, unikátní systém bojů a výbornou hratelnost.

(Pokračování textu…)

Příchozí vyhledávací fráze: