O serveru

Server CSHRY.CZ (České a slovenské hry) by rád shromáždil na jednom místě původní tvorbu českých a slovenských autorů, programátorů či týmů v oblasti her. Cílem tohoto serveru je tedy archiv českých a slovenských her na internetu, recenze, návody a novinky v oblasti původních českých a slovenských her.

Chcete přispět návodem, recenzí či poslat hru?

Budeme velmi rádi pokud nám pošlete návod, recenzi, článek či informace o jakékoliv české nebo slovenské původní hře. Pokud jste je hráli a zůstali vám návody, poznámky, cheaty atd. rádi je přeprecujeme do rubriky návody.

I vy můžete přispět svou troškou pokud máte nějakou hru, která zde ještě není, pošlete nám ji!

Staňte se redaktory

Baví vás hrát a máte chuť psát pod svým jménem návody, recenze či herní karty nových her? Ozvěte se nám.

Kritéria přidání hry

  • hra musí být od českých či slovenských autorů, případně většina týmu splňuje tuto podmínku
  • hra musí mít legální download (případně demo)
  • primárně sháníme starší hry, novější a novinky samozřejmě také
  • aktuálně chceme zařadit hry hlavně v českém či slovenském jazyce, případně „bezjazykové“. Následně doplníme samozřejmě i výtvory v jiných jazycích, které splňují myšlenku serveru
  • předělávky her od zahraničních autorů (tj. úprava textů, dabing atd.), ač jsou sice v češtině či slovenštině a nějaký podíl našich autorů tam je, ty v archivu zatím nechceme. Zajímmá nás původní česká a slovenská tvorba.

Budoucnost?

Snad v budoucnu vytvoříme místo, kde budou k sehnání starší české a slovenské hry, aby jen tak nezanikly v propališti počítačových dějin, kde po nich zůstane jen název a pocit. Pokud bude dostatek místa, budeme sbírat do archivu ke stáhnutí veškerou tvorbu, která se u nás vznikla včetně demo kousků, freeware a shareware her.

Kdo jsme?

Jsme nadšenci do her, sice ne jako kdysi za dob osmibitů, ale i dnes se hry tvoří a rádi si občas něco zahrajeme. Rádi podpoříme aspoň trochu komunitu, která hry u nás tvoří ať na komerční či nekomerční bázi. Stojíme za serverem www.textovky.cz, který shromažďuje českou a slovenskou tvorbu v oblasti textových her.