Prokletí Eridenu

8.25 avg. rating (82% score) - 4 votes

Autor hry: Zima software
Rok vzniku: 1997
Platforma: DOS
Verze: -

Prokletí Eridenu je starou českou RPG klasikou, která byla komerčně prodávána na pultech českých obchodů. Hra vznikla v roce 1997, tedy největšího dungeon boomu ve své době, takže není nepodobná Eye of Beholder, Dungeon Master či Ishar. Většina dobrodružství se odehrává v temných kobkách, kde natrefíte na spoustu nepřátel, záhad, soubojů a úkolů.

Legenda praví, že jednoho dne vydal se na cestu světem. Na své cestě narazil na trosky města, jež bývalo v dávných mapách zaneseno jako Eriden. I vydal se prázdnými ulicemi města v marné touze po zjistě1ní historie Eridenu. Zastavil se u dveří domu, který jej upoutal svou odlišností od ostatních budov města. S napětím začal číst prastarý vzkaz ležící na stole: “Ty, jenž v časech příštích staneš na této zemi věz, že prokleto bylo město Eriden.”

  Prokletí Eridenu / Zima Software (28,6 MiB, 3 294x)

Návod na spuštění hry Prokletí Eridanu

1. Stáhněte si hru Prokletí Eridanu z výše uvedeného odkazu a robalte soubory na C:\prokleti (pokud hru rozbalíte na jiné místo, změní se samozřejmě i cesty v tomto návodu)

2. Stáhněte si program DOSbox pro vaši platformu. Dosbox emuluje systém DOS:
http://www.dosbox.com/download.php?main=1

3. DOS příkazy:

mount c c:\prokleti
c:
install

4. Spustí se instalace hry. Zvolte možnost 1 – Pro velmi rychlé CD-ROM mechaniky.

5. Ponechejte cestu c:\, enter.

6. Hra se nainstalovala do adresáře /PROKLETI

7. Trocha DOS příkazů

c:
cd prokleti
prokleti

8. Hra by se měla spustit. Pokud to tak není, někde jste udělali chybu.

Příchozí vyhledávací fráze:

buffy

Jsem příznivec starých her, které postupně mizí z digitálního světa. Proto provozuji archiv českých a slovenských textových her www.textovky.cz nebo server o českých a slovenských hrách www.cshry.cz. Pokud máte nějakou českou či slovenskou originální hru, rádi byste ji měli v našem archívu, určitě se ozvěte.

You may also like...

5 Responses

 1. Borelias napsal:

  Tak sem to zkoušel s telefonem + adosbox.
  Po instalaci (bez problemu) spustim hru a napise se mi:
  Toto je ilegalni kopie – a hra se vypne. Fakt super:-D

  • buffy napsal:

   dival jsem se na zdroj a odkazuje to na bonusweb plne hry. takze licence by mela byt v poradku. ze stejneho zdroje jsme to i testovali. zkusime v teto kombinaci. diky za upozorneni.

 2. Colgate napsal:

  Když hru ( Prokletí eridenu) spustím poprvé tak to funguje… jakmile hru ulozim a vypnu, tak se už nezapne… píše že je to ilegální kopie… jde to nějak opravit ?

  • buffy napsal:

   Bohuzel se to projevuje az nyni v novych systemech. Opravit to asi nelze. Autor podporu nejspis uz neposkytuje. Nicmene prava na volnou distribuci jsme v minulosti ziskali pro server Textovky.cz primo od autoru, takze by to nelegalni kopie byt nemela. Stejny problem je i pri spusteni v emulatoru?

   • Colgate napsal:

    hru musím spouštět pouze v dosboxu.. win mě do hry nepusti kvuli 32bit – 64bit….. ale jak říkám napoprvé hra funguje, pak už nikoliv, je to škoda, protože i když tahle hra patří mezi slabší, tak ji hraji rád už jen z té nostalgie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.