Rozhovor s Rebelom

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

V ďalšom rozhovore sme sa rozhodli že sa čo, to dozvieme o Rebelovi, ktorý je autorom RPG skvostov ako Forbidden Saga. Kto pozná Rebelove hry tak vie že na domácej scéne nemá konkurenciu čo sa týka tvorby nezávislých RPG hier.

 

Začneme bežnou otázkou :). Ahoj Rebel, môžeš sa nám najprv predstaviť?
Myslim, že není až tak důležitý mě rozebírat osobně. Lidi, co hráli moje hry jako Forbidden Saga mě znají pod přezdívkou Rebel.

 

Prečo práve prezývka Rebel? 
Když jsem začínal s RPG makerem, tak jsem si založil jednočlenný tým s názvem Rebelsoft. Tak od toho se odvodila i moje přezdívka. Rebelsoft se později přejmenoval na RPG2 Heaven a vznikla mnohem větší komunita.

 

Čo ťa priviedlo k tvorbe freeware hier?
Už jako malý jsem čáral na papíry 2D hry, i přes to že to nešlo vůbec hrát. Tak asi to tohle. 🙂

 

Ako si začínal?
Začínal jsem tím, že jsem jednou našel freeware RPG Dink Smallwood, myslím, že se to tak jmenovalo. Mělo to navíc vlastní editor světa, něco jako mod. Takže jsem se do toho pustil a veškeré eventy v něm se tvořili pomocí jednoduchého jazyka C. Asi to byla moje první hratelná tvorba, i grafiku jsem si tehdy do toho udělal a vyrobil v tom jednu hru, ale nic co by stálo za řeč.

 

Chcel by si sa niekedy venovať tvorbe hier profesionálne?
Kdepak to vůbec. Je to jen koníček a chtěl bych jednou skončit jako kancelářská krysa :-D, fakt nedělám si srandu.

 

O tebe je známe že sa hlavne venuješ tvorbe RPG hier, prečo práve RPG?
RPG jsou podle mě nej. Mají všechno co by hra měla mít. Příběh, svět, akci, život a hlavně rozvoj postavy během hraní, což je to co se mi na RPG líbí.
Se hrou se vyvíjí i postava, což podle mě činí RPG jedinečnými.

 

Pracuješ momentálne na nejakej hre?
Něco jsem měl v plánu jako Forbidden Saga 2 nebo jiný projekt. Ale teď zrovna nepracuju na ničem, co bych mohl oficiálně potvrdit na svym blogu.

 

V akých programoch tvoríš hry?
Používal jsem RPG maker 2003, je to easy a člověk se v něm věnuje jen tvorbě. Nemusí nic skriptovat a kódovat, všechno je jen logické programování a to mi vyhovovalo.

 

Preferuješ hranie komerčných hier alebo dáš račej prednosť nejakému originálnemu kusu z dielne slobodného vývojára?
Hele asi tak obojí. Komerční hry jsou fajn, propracované, grafika, všechno. Někdy ale i komerční stojí za starou bačkoru a taková freeware je pak lepší záležitost. Takže hraju oba typy her.

 

Čo pokladáš za tvoj najväčší úspech z tvojej tvorby a z tvojho života?

Z tvorby je to určitě Forbidden Saga, podle mě kus práce. Věnoval jsem ji hodně času. Nemůžu říct, co ze života, protože bych se na to za pár let zas díval jinak :).

Čo robíš rád vo svojom voľnom čase?
Koukám se rád na dobré filmy, které mají děj. A taky cvičím, to mě baví a člověk se při tom parádně odreaguje. Volný čas je dost široký pojem, já někdy i makám o svém volném čase

 

Chceš niečo čitateľom tohoto webu odkázať?

Ať si zahrají Forbidden Sagu, pokud ji neznají. http://forbiddensaga.blogspot.com/ 🙂

 

Ďakujem ti Rebel za zaujímavý rozhovor.

Aj ja ďakuejm.

 

 

Raiper34

Volám sa Filip Gulán a som študentom Vysokého učení technického v Brne. Som mladý vývoja hier, ktorý sa v minulosti sústredil na tvorbu freeware pc hier avšak novadys sa sústredím už iba na HTML5 a následný wrap deploy… Hry tvorím od roku 2007 a od tej doby som vyskúšal nepočetné množstvo rôznych programov a enginov. K tvorbe používam momentálne Construct2, ktorý je dostatočne jednoduchý a veľmi rýchly, takže mám čas aj na iné záľuby, ku ktorým patrí napríklad počúvanie metalu (death, folk, electro metal, wiking…), čítanie nejakých tých non-real kníh ala fantasy alebo sci-fi, pozeranie seriálov nielen japonských, a v neposlednom rade mystika, mágia, mytológia a majoritne zmysel života.

You may also like...

1 Response

  1. Daniel napsal:

    “Začínal jsem tím, že jsem jednou našel freeware RPG Dink Smallwood, myslím, že se to tak jmenovalo. Mělo to navíc vlastní editor světa, něco jako mod.” – potvrdim, protože hral jsem v tou hru za malička. Pocházím z Polska. To byla cedečka se starými počítačovymi hrami. Vzpomenujim, že koupil jsem ten soubor her v polskim supermarkete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.