Fragile Assault

8.00 avg. rating (80% score) - 1 vote

Autor hry: Martin Sikora
Rok vzniku: 2004
Platforma: Windows
Verze: -

Fragile Assault je vydařenou českou vesmírnou střílečkou s příběhem z budoucnosti. Budete mít za úkol dostat se přes meteority, nepřátelské obrany a miny až ke zkolonizovanému marsu. Grafika je příjemná, hra má spád a rozhodně to není procházka růžovým sadem a u celkem 6ti misí se docela zapotíte. Raketa, kterou ovládáte je trochu neohrabaná, ale za to můžete střílet vcelku hravě z několika děl do více stran. Autor hudby, která se vcelku k tomuto žánru hodí, je Petr Fismol, který je autorem i několika textových her.

  Fragile Assault / Martin Sikora (3,2 MiB, 2 170x)

Úvod do příběhu

Když byla v roce 2241 založena první těžební kolonie na Marsu, byla to jediná lidmi trvale obydlená vesmírná kolonie. Těžké práce v dalekém vesmíru v nepříznivých a drsných atmosférických podmínkách Marsu tudíž měly za následek mnohá a četná úmrtí zde pracujících dělníků. Po důkladném zvážení nastalé situace se v roce 2357 byla zmíněná kolonie přeměněna v donucovací pracovní tábor pro ty nejtěžší a nenapravitelné zločince. Postupem času jich do tohoto tábora bylo přemístěno něco přes 30000, ale protože původní kolonie nebyla vybudována pro tak velký počet lidí, počala se situace v tomto donucovacím pracovním táboře zcela vymykat jakékoliv kontrole.

buffy

Jsem příznivec starých her, které postupně mizí z digitálního světa. Proto provozuji archiv českých a slovenských textových her www.textovky.cz nebo server o českých a slovenských hrách www.cshry.cz. Pokud máte nějakou českou či slovenskou originální hru, rádi byste ji měli v našem archívu, určitě se ozvěte.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.