Franta Potrubář

6.67 avg. rating (70% score) - 3 votes

Autor hry: DOBROVOD
Rok vzniku: 2004
Platforma: Windows
Verze: -

Franta Potrubář je logická hra inspirovaná známou hrou Pipemania. Cílem hry je v časovém limitu postavit potrubí z nabízených částí potrubí tak, aby tekoucí voda prošla předem danými částmi již položených kousků roury. Hra má 100 levelů, ale také příběh, který se dozvíte v průběhu hraní, respektive co 10 levelů.

  Franta Potrubář / DOBROVOD (185,5 KiB, 2 071x)

Příběh Franty Potrubáře

Jednoho krásného, hřejivého rána by se byl Franta vzbudil s úsměvem na tváři, nebýt toho, že mu z vody koukal už jen nos. A i u toho se mu již tvořily bublinky. Dokonale probuzen, vyskočil Franta čile ze své, momentálně vodní, postele. Po zralé úvaze došel k rozhodnutí, že raní koupel není zapotřebí a jal se čistit si zuby. Již při snídani mu cosi došlo. Nejen že ta voda všude kolem tu být nemá, ale ona dokonce stále stoupá! To zjistil, když mu uplavalo vejce. O chvilku později se potvrdily jeho druhé nejčernější obavy (první se týkaly jistého jídla). Oknem totiž připlavala láhev s urgentním L-mailem. “Franto pomóc! Teroristický útok nám ve vodárně zničil všechna potrubí a tež nám utíká voda! Přestaň chytat vejce a připlav!” I nemeškal František, oblékl si neoprénové montérky, a jal se kraulovati do vodárny…

A zde začíná naše hra. Právě jsi, Franto, doplaval do vodárny, kde je neskutečný nepořádek. Je zde hromada potrubí a spousta ventilů. A voda která ještě nevytekla se k tomu chystá každým okamžikem! Tvým úkolem je v každém levelu postavit potrubí od otvoru v podlaze skrz všechny ventily. Použít však můžeš jen ty trubky, které leží nahoře na hromadě. A pokud ti voda uteče, nebo jí uzavřeš ještě před posledním ventilem, nedokázal jsi zachránit svět a na to, že bys mohl povýšit na šéfredaktora Bonuswebu můžeš zapomenout!

buffy

Jsem příznivec starých her, které postupně mizí z digitálního světa. Proto provozuji archiv českých a slovenských textových her www.textovky.cz nebo server o českých a slovenských hrách www.cshry.cz. Pokud máte nějakou českou či slovenskou originální hru, rádi byste ji měli v našem archívu, určitě se ozvěte.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.